Archiv novinek

Dveře

5.5.2020
Dveře jako architektonický prvek

Doors

5.5.2020
Doors as an architectonic item.

Raněná ikona

5.5.2020
Ikona Krista Spasitele.

Wounded icon

5.5.2020
Icon Christ the Saviour

Zámecký Resort Sobotín XII

14.1.2020
Vstupní halaNa konci vstupní haly vlevo, byl v r. 2012 vstup do vinárny původními dveřmi, které byly v minulosti bez předchozí opravy pouze leskle nalakovány a označeny plastovou tabulkou s nápisem „VINÁRNA“. Na dveřích byl zachován jen neorenesanční mosazný dveřní štítek ale s hliníkovou klikou a dveřním zámkem z 60. let minulého století, (na snímku vpravo). Původnímu a dnešnímu stavu vinárny se budeme podrobněji věnovat v dalších dílech.

Zámecký resort Sobotín XIII

14.1.2020
V tomto díle našeho seriálu si ještě blíže prohlédneme dnešní mobiliář haly, než se vydáme do vinárny zpět v čase.

Zámecký resort Sobotín XI

9.12.2019
Snímek z 3.4.2012 ukazuje nástupní rameno hlavního schodiště ze vstupní haly do 1. patra. Stěna byla obložena překližkou, mramorové sloupy otlučené a zbavené ozdobných plastik. Zábradlí bylo vyrobeno svařením prefabrikátů plechu, trubek a drátu. Plastová tabulka s nápisem ubytování a na koso umístěná unifikovaná čtvercová svítidla dokreslovaly celkový skličující dojem.

Zámecký resort Sobotín IX

6.12.2019
Vstupní hala do zámku byla z dob reálného socialismu osazena nehezkými vstupními dveřmi vyrobených z nekvalitního materiálu.Naše firma navrhla a z dubového masivu vyrobila sloupový portál s dvoukřídlými dveřmi, který vycházel ze slohového tvarosloví původního portálu na nádvoří zámku. Osvětlení haly bylo vyřešeno dvěma lustry a symetricky umístěnými tříramennými nástěnnými lampami s motivem maskaronu. Podle originální předlohy navrhla a vyrobila naše firma CVR interiéry s.r.o. v r. 2013.

Zámecký resort Sobotín X

6.12.2019
Vstupní hala - ještě jeden malý návrat k tématu nového umístění vzácné plastiky sochaře Adama Rammelmayera, která byla nákladně zrestaurována a z důvodu oprávněných obav před útoky vandalů nebyla vrácena na své původní místo v zámeckém parku, ale usazena ve vstupní hale zámku pod schody do prvního patra.Na prvním snímku je zachycen stav výklenku pod schody ze dne 3.4.2012 při převzetí zámku novým majitelem. Na druhém je proces stavebních prací na témže místě o rok později. Na třetím foto je poničená socha sv. Huberta na svém původním místě v zámeckém parku v r.2012.

Zámecký resort Sobotín VII

2.12.2019
Zahájení sanačních prací, částečné zazdění původního vstupu do recepce, který byl využit pro vestavěný skleník na drobné starožitné předměty. Na vrchlíku skříně je naložena heraldická přílbice, která je osově vztažena k heraldické plastice na protější stěně.Hala byla osazena kazetovým obložením, renesančními konsolovými lampami a dvěma 8 ramennými neorenesančními lustry.Mahagonový masiv, plátkové zlacení, ruční řezba.

Zámecký resort Sobotín VIII

2.12.2019
Sanační práce pokračuji ve vstupní hale a navazují na mramorové původní schodiště. Ve schodištním výklenku je umístěn provizorní stavební výtah. Výklenek po 3 letech posloužil jako místo pro vystavení litinového sousoší sv. Huberta s jelenem, které bylo původně umístěno v zámeckém parku, kde bylo vandaly poškozeno. Nový majitel vzácnou plastiku v životní velikosti od rakouského sochaře Adama Rammelmayera nechal nákladně zrestaurovat a po návratu z restaurátorské dílny se již nevrátila do parku, ale našla své nové místo ve vstupní hale.

Zámecký resort Sobotín VI

8.9.2019
Naše firma poprvé navštívila na doporučení zámek Sobotín dne 3.4.2012, kdy exteriéry a interiéry byly v původním žalostném stavu. Nový majitel, úspěšný podnikatel pan Milan Hroch, naši firmu vybral k uskutečnění svého rozsáhlého záměru přeměny zdevastovaného zámeckého objektu v luxusní zámecký hotel s přísně slohovém provedení interiérů.

Zámecký resort Sobotín V

31.8.2019
Zámek byl po roce 1945 využíván pro účely Lesnického výcvikového střediska a kuchařské a číšnické učňovské školy. Od roku 1967 byl majitelem zámku Důl Dukla Havířov, který jej v sedmdesátých letech 20. století využíval jako rekreační středisko.

Zámecký resort Sobotín IV

24.8.2019
Zámek byl postaven nedaleko od Sobotínských železáren, jako většina šlechticko-podnikatelských sídel té doby. Od roku 1844 jej začaly generace bratří Kleinů budovat do podoby známé před její dnešní rekonstrukcí.

Zámecký resort Sobotín I

20.8.2019
„Zámecký resort Sobotín“ je fenomenální projekt luxusního moderního hotelového resortu, který vznikl na místě původního sídla rodu Kleinů v Sobotíně. Resort zahrnuje soubor specifických historických a novodobých staveb účelně rozložených v intravilánu obce Sobotín v okrese Šumperk.

Zámecký resort Sobotín II

20.8.2019
Sobotín díl II. - ještě něco málo k historii

Zámecký resort Sobotín III

20.8.2019
Sobotín díl III. - ještě něco málo k historii

Chrám sv. Vasilije Blaženého

11.8.2019
Chrám sv. Vasilije Blaženého, (Собор Покрова Пресвятой Богородицы на Рву, Cобор Василия Блаженного), Moskva, Rudé náměstí.

Spasská věž

11.8.2019
Spasská věž, Спасская башня (Фроловская). Průjezdní věž Moskevského kremlu.

Lovecký nůž Gudenus 03

21.7.2019
Darovací lovecký nůž značky RAD, typ „Gudenus 03“.

MENUX